Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Spektakl " d o w n_us"

Utworzono dnia 25.08.2015
Czcionka:

„Jeśli chcesz rozbawić Boga opowiedz Mu o swoich planach...”

Są w naszym życiu zdarzenia, które zmuszają nas do przewartościowania dotychczasowych postaw.

Do porzucenia planów, scenariuszy, masek, ról - jak zabawek, z których już wyrośliśmy.

Do  dorastania do nieprzewidzianych zadań, jakie wyznacza nam los.

Do szukania nowych słów, wrażliwości, siły i mądrości.

Zapraszamy na spektakl o tym Innym w naszym życiu. O Innym mniej czy bardziej spodziewanym. O Innym, które zmienia nasze życie i nas samych. Ale zmienia na lepsze.

Zapraszamy również na warsztaty o tym jak rozmawiać o Innym. Niekoniecznie tylko widzów spektaklu.

W dniu 30.11.2014 o godz.19:00 w Dworku Gościnnym w Szczawnicy odbędzie się poruszający spektakl "d o w n_u s"

 Spektakl łączy ciekawą ludzką historię, ważny i trudny temat, humor, lekkość i dowcip, świetne aktorstwo, tekst i reżyserię. W spektaklu biorą udział znani aktorzy scen krakowskich i warszawskich, znani także z licznych produkcji telewizyjnych m.in. Magdalena Walach, Marcin Sianko.

Tralier:  https://www.youtube.com/watch?v=dKkftJn9L9o&feature=youtu.be

 

Po spektaklu odbędzie się aukcja charytatywna na rzecz podopiecznego Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Szczawnicy.

 

Przedstawieniu będą towarzyszyć warsztaty „Sztuka Dialogu”,  które odbędą się w Dworku Gościnnym w Szczawnicy  01.12.2014 w godzinach 15:15 do 20:15

Celem warsztatów jest uwrażliwienie ludzi młodych jak również osób dorosłych na problemy osób uważanych za „Inne”, przekazanie im umiejętności odpowiedniego operowania językiem w nazywaniu odmienności oraz doprowadzenie do zmiany w sposobie myślenia o odmienności z negatywnego na pozytywne.

 

Uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatne, jednakże ze względu na ograniczoną liczbę miejsc bardzo prosimy o jak najszybsze rezerwowanie miejsc za pomocą formularzy.

Spektakl realizowany jest w ramach projektu „down_us II edycja” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Patronat nad tym wydarzeniem objął m.in. Minister Pracy i Polityki Społecznej, Marszałek Województwa Małopolskiego, Kardynał Stanisław Dziwisz,  Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica, Prezes Fundacji Andrzeja Mańkowskiego.

 Więcej informacji oraz formularz rekrutacyjny znajdą Państwo na stronie Stowarzyszenia:

http://www.graal.org.pl/pl/dzialania/obecnie-realizujemy/downus-ii-edycja

 Zapraszamy do zgłaszania swojego udziału – ilość miejsc ograniczona!